Geld over? Overweeg dan een BMW Z8 Roadster gereden door niemand minder dan Steve Jobs, de wijlen oprichter van miljardenbedrijf Apple.

Het iconische Z8-model is bij autoliefhebbers in trek: de originele prijs was in 2000 129.000 dollar, maar inmiddels wordt de auto voor ruim 200.000 dollar verkocht, aldus Doug DeMuro van  autohandelsplatform Auto Trader.

Dit zilverkleurige exemplaar, waarvan Jobs de eerste eigenaar was, wordt bij  Sotheby’s voor minstens 300.000 dollar geveild, omgerekend 258.000 euro. Het veilinghuis hoopt dat de grens van 400.000 dollar gepasseerd wordt.

Steven P. Jobs

Is er nog iets tastbaars van Jobs te zien in de auto? In het dashboardkastje ligt een kopie van het kentekenbewijs met daarop de naam “Steven P. Jobs”.

Ook de originele uitklapbare telefoon van Motorola is intact, een telefoon waar Jobs – niet verrassend – een gruwelijke hekel aan had. De bolide is uitgerust met zwart leer en heeft slechts 15.200 mijl (nog geen 25.000 kilometer) op de teller.

Jobs stond niet bekend als autogek, maar hij hield van het design van Duitse autofabrikanten. Zo was hij de trotse eigenaar van diverse Mercedes-Benz SL-modellen en reed hij op BMW-motoren.

Oracle-topman Larry Ellison zou de uitvinder van de iPhone hebben overtuigd om de Z8 te kopen. De Z8, volgens velen het meest geslaagde BMW-model van de 21ste eeuw, zou goed aansluiten bij de eisen die Jobs zelf stelde aan zijn eigen producten op het gebied van technologie en ergonomie.

In hetzelfde jaar dat hij de auto kocht, werd hij - na een eerdere interimperiode, officieel de nieuwe topman van Apple. Een merk waarvan de waarde toen al op vijf miljard dollar waard werd geschat, aldus zakenblad Forbes. Jobs verkocht de auto in 2003.

Op 6 december start de veiling in New York.