Ze wijst erop dat het ook MSD Oss is gelukt om fors te bezuinigen. ,,Wij hebben hier 30 procent meer productie met 26 procent minder mensen en 30 procent minder kosten. Als de farmaceutische industrie veel zuiniger kan werken, dan kan de gezondheidszorg het toch ook?”
MSD Oss neemt intussen weer mensen aan, na een moeilijke periode. In 2010 dreigde het Amerikaanse moederbedrijf Merck een deel van het bedrijf in Oss, dat toen nog Organon heette, te sluiten en bijna 2200 mensen te ontslaan. Maar na een reorganisatie, die veel minder ingrijpend uitpakte dan gevreesd, draait de fabriek weer op volle toeren.
Bij MSD Oss worden onder meer anticonceptiemiddelen gemaakt, waaronder het hormonenstaafje Implanon. Ook worden er medicijnen ontwikkeld. De onderzoeksafdeling is bij de reorganisatie opgedoekt.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl