Ray Dalio, de oprichter van het grootste hedgefonds ter wereld, heeft een animatiefilmpje gemaakt waarin hij uitlegt hoe de economie volgens hem werkt.

De man achter Bridgewater Associates staat bekend als een allerminst doorsnee type, maar wanneer hij spreekt hangen vele beleggers aan zijn lippen.

Wanneer hij niet bezig is met het runnen van zijn hedgefonds, predikt hij graag zijn visie op de economie. In onderstaand filmpje legt hij uit hoe de financiële markten verweven zijn met de economie.

Al voordat hij de animatievideo maakte, zette hij zijn visie op papier in dit paper.

Dalio gebruikt overigens niet alleen zijn visie op de economie en de financiële markten bij het runnen van zijn hedgefonds, dat een slordige 120 miljard dollar onder beheer heeft. Hij mediteert dagelijks en liet in een interview weten dat deze gewoonte waarschijnlijk de voornaamste reden is voor zijn succes.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl