Aegon heeft de onderliggende brutowinst in het tweede kwartaal waarschijnlijk licht zien groeien. Dat voorspellen analisten met het oog op de resultaten die de verzekeraar donderdag om 7.30 uur publiceert.
Analisten voorzien gemiddeld een operationele winst van 459 miljoen euro, tegen 443 miljoen euro een jaar eerder. De aangepaste nettowinst verdubbelt naar verwachting ruimschoots tot 317,3 miljoen euro. In het tweede kwartaal van vorig jaar halveerde de nettowinst van Aegon, mede door een last van 256 miljoen euro in het kader van de woekerpolisaffaire.
Rabobank houdt het op een stijging van de onderliggende brutowinst met 5 procent, tot 467 miljoen euro. De bank verwacht verder dat nieuwe levensverzekeringsproducten in het tweede kwartaal 439 miljoen euro hebben opgeleverd. Dat zou 12 miljoen euro meer zijn dan een jaar eerder.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl