Wessanen besloot eerder dit jaar ABC voorlopig niet te desinvesteren, omdat een verkoop op dit moment niet de volledige waarde van het onderdeel voor de aandeelhouders zou opleveren. Merckx zei op dit moment niet te kunnen zeggen wanneer ABC wel verkocht zal worden. Het bedrijf let nog steeds met name op het maximaliseren van de waarde voor aandeelhouders.

Het voedingsmiddelenconcern heeft op dit moment ook geen plannen om de tak Frozen Foods van de hand te doen. Merckx liet weten dat Wessanen heeft aangegeven zich op het biologische segment in Europa te gaan concentreren en dat een verkoop van Frozen Foods op den duur wel in de strategie past. Maar Wessanen heeft daar momenteel geen concrete plannen voor en er lopen geen gesprekken met partijen, aldus Merckx.

Nieuwe winkelformule

In de divisie HFS (natuurwinkels) is Wessanen momenteel bezig met de uitrol van een nieuwe winkelformule. Momenteel zijn er in Nederland vier GooodyFooods winkels en er zullen dit jaar nog een of twee worden geopend, liet Merckx weten. Volgend jaar volgen er nog meerdere winkels, afhankelijk van het vinden van de juiste lokaties.

GooodyFooods en de versteviging van de eigen merken moet de achteruitgang bij HFS tegengaan. De divisie raakte eerder dit jaar 25 tot 30 winkels kwijt omdat franchisers overliepen naar de concurrent. Mede daardoor, en door de verkoop van Tree of Life in Groot-Brittannië, was HFS in het derde kwartaal de enige divisie met een dalende omzet en een operationeel verlies van 2,5 miljoen euro. Het negatieve effect van het verlies van de winkels ,,loopt nog wel enkele kwartalen door”, aldus Merckx, die zei wel overtuigd te zijn de juiste strategie uit te voeren.

De financieel topman liet verder weten geen achteruitgang te zien in de markt voor biologische producten. Als gevolg van de economisch onzekere tijden is er wel sprake van ,,afvlakking'', maar niet van krimp. ,,Ook nu kiezen mensen nog voor toegevoegde waarde.'' De tak Grocery van Wessanen, die levert aan supermarkten, groeide afgelopen kwartaal ook gestaag en verdubbelde het operationeel resultaat.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl