Een klein uur voor het einde van de handel noteerde de AEX-index in Amsterdam 3,76 punten hoger op 369,38 punten. Een winst van 1 procent. De MidKap-index kreeg er 0,9 procent bij en stond op 654,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen noteerden tot 2 procent hoger.
De beurzen op Wall Street openden vrijdag eveneens met flinke winst, geholpen door het meevallende cijfer. Een uur voor de handelsopening in New York was bekend geworden dat er de afgelopen maand in de VS 216.000 nieuwe banen bij zijn gekomen. Dat waren er 26.000 meer economen hadden voorspeld. In totaal zat 8,8 procent van de beroepsbevolking zonder baan. In februari was dat nog 8,9 procent.
Ierland
De beurzen zagen zich vrijdag ook bevrijd van de onzekerheid over het Ierse bankwezen. ,,Verliezers van gisteren, de banken en verzekeraars, zijn er nu weer helemaal bovenop, nu de details van de Ierse banken-stresstest bekend zijn”, aldus handelaar Erwin Blok van VPV Bankiers. ING noteerde in Amsterdam 2,8 procent hoger en Aegon kreeg er 3,7 procent bij. Andere Europese banken noteerden eveneens hoger.
De Ierse financiële instellingen zelf, die in totaal 24 miljard euro extra nodig hebben aan financiering en mogelijk worden genationaliseerd, lieten een verdeeld beeld zien. Bank of Ireland noteerde maar liefst 42 procent hoger. De hoop bestaat dat de bank uit handen van de overheid kan blijven. Allied Bank ging 9,5 procent omhoog, terwijl bank en verzekeraar Irish Life juist 55 procent in waarde daalde.
Opvallende dalers
In de AEX was TomTom vrijdag een van de opvallende dalers. Hoewel de onderneming voorbeurs bekendmaakte een nieuwe kredietfaciliteit te hebben zekergesteld, verloor TomTom 0,7 procent. Het aandeel werd waarschijnlijk meegetrokken door het Zwitserse Logitech, dat donderdagavond een winstwaarschuwing had uitgegeven. Op de beurs in Zürich verloor de fabrikant van onder meer computermuizen bijna 16 procent.
Softwarebedrijf Exact steeg 1,5 procent na een verhoging van het slotdividend per aandeel over 2010. Exact wil dat optrekken tot 1,50 euro. Samen met het interim-dividend van 0,52 euro, uitbetaalt in augustus 2010, komt het totaaldividend voor 2010 uit op 2,02 euro per aandeel.
BAM
Bouwer BAM boog aan het einde van de ochtend verlies om in een winst van 0,9 procent, nadat bekend was gemaakt dat BAM een order van 83 miljoen euro had binnengesleept voor de renovatie van een universiteitscomplex in Amsterdam.
De euro was vrijdag 1,4125 dollar waard. Bij het slot van de Europese handel op donderdag was dat nog 1,4195 dollar.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl