De aandelenbeurzen op Wall Street zijn woensdag met winst geopend.
Net als in Europa putten beleggers moed uit berichten over een mogelijk bestand in Oekraïne.
Vlak na de opening stond de Dow-Jonesindex 0,4 procent in de plus op 17.132 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 2009 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 4609 punten.
Beleggers krijgen in het eerste handelsuur nog cijfers over de groei van de industrie rond New York en de fabrieksorders in de Verenigde Staten. De Federal Reserve publiceert later op de dag het zogeheten Beige Book, dat inzicht biedt in de staat van de Amerikaanse economie.
Software bedrijf Oracle staat ook in de belangstelling. De producent van bedrijfssoftware maakte bekend dat 82,8 procent van het aandelenkapitaal in Micros Systems is aangeboden in de aanmeldingstermijn. Oracle kondigde in juni aan het bedrijf over te willen nemen voor 68 dollar per aandeel ofwel 4,6 miljard dollar in totaal.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl