Er is volgens Geerken weinig nieuws om de beurshandel richting te geven. Later deze week komen belangrijke cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt naar buiten.
De AEX-index sloot vrijdag nagenoeg onveranderd op een stand van 334,54 punten. De MidKap won 2,7 procent tot 552,04 punten door de waarschijnlijk ophanden zijnde overname van biotechnologiebedrijf Crucell. De toonaangevende graadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 0,6 procent.
De Dow-Jonesindex
De Dow-Jonesindex van dertig belangrijke fondsen sloot vrijdag op 10.607,85 punten, een winst van 0,1 procent. Ook de breed samengestelde S&P 500-index sloot 0,1 procent hoger en noteerde 1125,59 punten. De Nasdaq steeg 0,5 procent tot 2315,61 punten.
De euro noteerde maandagochtend 1,3080 dollar. Bij het slot van de Europese beurzen op vrijdag was de euro 1,3050 dollar waard.
Imtech
Maandag voorbeurs werd bekend dat technisch dienstverlener Imtech zijn Finse branchegenoot LIT Lännen Ilmatekniikka (LIET) overneemt. Imtech noemde geen overnameprijs voor het bedrijf dat jaarlijks opbrengsten van ruim 3 miljoen euro realiseert.
Biofarmaceut OctoPlus meldde een overeenkomst met een Amerikaans bedrijf voor de evaluatie van Octoplus' technologie voor de afgifte van medicijnen.
KPN heeft bij monde van financieel directeur Carla Smit-Nusteling nog eens bevestigd geen plannen te hebben om de Duitse mobiele telefoniedochter E-Plus te verkopen. Dat zou volgens sommige analisten wel het geval zijn, maar Smit-Nusteling zei in de Duitse zakenkrant Börsen-Zeitung dat het bestuur momenteel geen plannen heeft om delen van het portfolio af te stoten.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl