De Dow-Jonesindex noteerde 2 procent hoger op 11358,78 punten. De S&P 500 won 2,3 procent tot 1192,53 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq ging 2,5 procent vooruit tot 2534,91 punten.
Het Duitse hof wees een verzoek om de noodhulp aan onder meer Griekenland te blokkeren van de hand. Wel stelden de rechters dat de Duitse regering in de toekomst parlementaire goedkeuring moet vragen voor nieuwe steunprogramma’s. De graadmeters op Wall Street waren dinsdag nog flink lager gesloten door zorgen over de schuldencrisis.
Financiële aandelen
Financiële aandelen zaten flink in de lift. De bank JPMorgan Chase steeg 3,4 procent, Citigroup 4 procent. Het aandeel Bank of America, dat de laatste tijd flink onder druk heeft gestaan, steeg 6,3 procent.
Yahoo! won 4,3 procent nadat bekend was geworden dat bestuursvoorzitter Carol Bartz de wacht is aangezegd. Bartz was sinds begin 2009 de topvrouw van het internetbedrijf. Zij is er niet in geslaagd de stagnatie bij de onderneming te keren.
De euro was 1,4055 dollar waard, evenveel als bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van ruwe Amerikaanse olie stond 3,7 procent hoger op 89,25 dollar per vat.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl