,,Hoe zit het met de groei in de fishfeed en wat zijn de verwachtingen?”, is een van de vragen die Gerard Rijk van ING graag beantwoord zou willen zien. De betalingsbereidheid van de visfarmers die te maken hebben met een lagere zalmprijs is daarbij van belang.
Verder kijkt Rijk naar de ontwikkeling van de Premix/mengvoer-activiteiten en mededelingen van Nutreco over dividenduitbetalingen en eventuele overnames. ,,Wat gaan ze doen met de cash die ze met de verkoop van Hendrix hebben gekregen? Wordt het dividend verhoogd, komt er een speciaal dividend of zeggen ze iets concreets over acquisities?”
De focus op Zuidoost-Azië wordt bij Nutreco steeds groter, aldus Rijk. Daar zullen ze dus add-on acquisities moeten doen of meer organische groei realiseren, aldus de analist.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl