- In mei zijn er opnieuw minder Tesla’s verkocht in de EU, zo blijkt uit nieuwe data van autobrancheorganisatie ACEA.
- De verkoop daalde zelfs met ruim 40 procent in vergelijking met dezelfde periode in 2024.
- In totaal werden er in de EU vorige maand 8729 nieuwe Tesla’s op kenteken gezet.
- Zie ook: Waarom de verkoop van Tesla’s keldert in Europa
De verkopen van nieuwe Tesla’s in de Europese Unie zijn in mei opnieuw hard gedaald. De Europese autobrancheorganisatie ACEA meldt dat de verkoop van elektrische auto’s van het merk van Elon Musk is gekelderd met ruim 40 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
In totaal werden er in de EU vorige maand 8729 nieuwe Tesla’s op kenteken gezet, tegenover 14.682 in mei vorig jaar. Bezien over de eerste vijf maanden van dit jaar gaat het om een daling van ruim 45 procent tot 50.413 Tesla’s. Het marktaandeel van Tesla bedroeg vorige maand 0,9 procent, tegen 1,6 procent in mei vorig jaar.
Ophef Musk doet Tesla weinig goeds
Tesla heeft onder meer last van de ophef rond topman Elon Musk over zijn werk voor de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Musk inmiddels neergelegd om zich weer op zijn bedrijven te concentreren. In Duitsland heeft Musk veel kritiek gekregen op zijn steun aan de extreemrechtse partij AfD bij de parlementsverkiezingen eerder dit jaar. Daarnaast heeft het merk te maken met felle concurrentie van goedkopere Chinese auto’s.
De algehele verkoop van elektrische auto’s in de EU zit juist in de lift. Vorige maand werd een kwart meer stekkerauto’s in het landenblok verkocht dan in dezelfde maand een jaar eerder. In Nederland was een toename van ruim 8 procent te zien.
In totaal werden vorige maand 926.582 nieuwe personenauto's op kenteken gezet in de EU. Dat is 1,6 procent meer dan in mei vorig jaar.