Een woordvoerder van de Japanse autoproducent sprak de bewering van de krant echter tegen en noemde het ,,pure speculatie”.

Volgens Nikkei zouden behalve Renault en Nissan ook het Roemeense Dacia en het Zuid-Koreaanse Samsung Motors, dochters van Renault, in de holding worden opgenomen. Ook het Russische AvtoVaz, voor 25 procent eigendom van Renault, zou daar worden ondergebracht.

Renault en Nissan gingen ruim tien jaar geleden al een samenwerkingsverband aan. Daarbij heeft Renault ruim 44 procent van Nissan in handen en heeft Nissan een aandeel van 15 procent in Renault. Als de samenwerking verder wordt uitgebreid, zou dat volgens zakenkrant Nikkei gunstig zijn voor onder meer het gezamenlijk gebruik van onderdelen, de inkoop en de innovatie.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl