De opkomende economieën zijn de motor achter de opleving van de toerismesector na crisisjaar 2008, aldus de VN-organisatie WTO. Het internationaal toerisme zakte de eerste helft van dit jaar vooral in Noord-Afrika (13 procent) en het Midden-Oosten (11 procent) door de ‘Arabische lente’, een golf van protesten.
Het toerisme in landen in de sub-Sahara in Afrika steeg echter met 9 procent. In Europa trok de toerismesector met 6 procent meer aan dan verwacht. Zuid-Amerika haalde met een stijging van 15 procent het gemiddelde van beide Amerika’s op naar 6 procent.
De WTO verwacht dat de stijging in de tweede helft van dit jaar wat afzwakt wegens groeiende onzekerheid over de economie in de afgelopen maanden.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl