,,Dit is hoe dan ook een klap voor de consument. Die wil niet vastzitten aan slechts één aanbieder, maar keuze hebben. Het Opta-besluit dat de rechter heeft vernietigd, moest juist zorgen voor die keuze”, aldus Van Dam.
Om de kabelmarkt in de toekomst toch open te breken, vindt de sociaaldemocraat dat de bal nu eerst bij Opta ligt. ,,Ze moeten kijken of ze nog iets kunnen doen.” Als dat niet kan, moet de politiek ,,ervoor knokken” dat de markt alsnog opengaat, zegt Van Dam.
VVD
Ook de VVD zou het ,,jammer vinden” als de kabelmarkt gesloten blijft voor nieuwe spelers, zei Kamerlid Afke Schaart. ,,Wij zijn voor besluiten die zorgen voor open netwerken en vrije concurrentie”, stelde ze. De VVD denkt echter dat de Opta zich opnieuw over de zaak zal buigen en er dan in zal slagen de markt alsnog open te krijgen. Schaart verwacht dat de Tweede Kamer hierop ook zal aandringen bij de toezichthouder.
Joop Atsma, Kamerlid voor het CDA, noemt de uitspraak onbegrijpelijk. ,,De rechter stelt dat mensen genoeg mogelijkheden hebben om te kiezen voor alternatieven voor kabeltelevisie. Maar in veel gevallen, bijvoorbeeld voor mensen op het platteland, is dat niet zo.” Atsma wil snel aan de slag om de wetgeving aan te scherpen. Naar zijn verwachting kan de kabelmarkt dan binnen een half tot driekwart jaar alsnog open.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl