De Amsterdamse beurs opent woensdag waarschijnlijk wat hoger, maar gaat wederom een nerveuze handelsdag tegemoet. Onzekerheid over het monetaire beleid blijft de financiële markten parten spelen. Rode koersenborden op Wall Street en in Azië drukken de stemming. De olieprijs toonde voorbeurs weer wat herstel.

Beleggers zijn de afgelopen dagen, na een vrij rustige zomer, weer in de ban van onzekerheid over de volgende Amerikaanse rentestap. Momenteel wordt door kenners de kans op een renteverhoging bij de Fed-vergadering van 21 september geschat op ongeveer één op vijf.

Aan het bedrijvenfront is de agenda nagenoeg leeg. Wel maakte digitaal beveiliger Gemalto een Taiwanese order bekend. Mogelijk bewegen verzekeraars nog wat door nieuwe gegevens van het Actuarieel Genootschap, met prognoses over de levensduur van Nederlanders.

Belangrijke mijlpaal

Flow Traders kondigde aan zijn activiteiten in de Verenigde Staten uit te breiden met een desk die direct kan handelen met institutionele beleggers. Het bedrijf sprak zelf van een belangrijke mijlpaal.

Elders in Europa weet Bayer de aandacht op zich gericht. Naar verluidt is het Duitse chemiebedrijf bereid zijn bod op de Amerikaanse zadenhandelaar Monsanto verder op te voeren. In Parijs staat luxemerk Hermès in de belangstelling, het bedrijf laat zijn omzetdoelstelling voor de middellange termijn los.

De prijs van Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 45,18 dollar per vat. Brent ging 0,5 procent hoger over de toonbank, op 47,31 dollar per vat. De olieprijzen gingen maandag nog flink omlaag. De euro werd voor 1,1225 dollar verhandeld, tegen 1,1240 dollar bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl