In het eerste vier maanden van 2014 gingen aanzienlijk minder bedrijven failliet, 18 procent minder dan in de eerste vier maanden van 2013. Maar in de horeca komt er nog geen einde aan de crisis. Relatief veel hotels moesten de deuren sluiten.
Dat blijkt uit cijfers van Faillissementsdossier.nl. In totaal gingen er in de maanden januari, februari, maart en april 3470 bedrijven op de fles.
In vrijwel alle sectoren vallen minder bedrijven om. Zo daalde het aantal faillissementen in de bouw met 36 procent tot 417 bedrijven in de periode januari tot en met april.
In de horeca blijft het echter moeilijk ondernemen. Het aantal faillissementen steeg met twaalf procent tot 178 bedrijven. Het goede weer in april kwam voor veel bedrijven net te laat. Opvallend is het feit dat er begin 2014 18 hotels failliet gingen tegen 11 in de eerste vier maanden van 2013.
De cijfers van faillissementsdossier zijn een duidelijk teken dat het aantal faillissementen maandelijks in 2014 fors lager lijkt te liggen dan vorig jaar het geval was.
Faillissementsdossier werkt samen met Z24.nl aangaande faillissementsmeldingen op de site.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl