De nettowinst kwam uit op 7,6 miljoen euro, een stijging van 4 procent ten opzichte van vorig jaar. De kredietportefeuille met leningen aan duurzame bedrijven en projecten groeide met 12 procent, wat in lijn was met de groeidoelstelling voor dit jaar.
Het totaal toevertrouwd vermogen aan de Triodos Groep (Triodos Bank, Triodos Beleggingsfondsen en Triodos Private Banking) nam toe met 4 procent tot 5,8 miljard euro. Het aantal klanten steeg met ruim 31.000 tot 316.000.
Moeilijke economische omstandigheden
,,De kredietverlening, waarbij geld van spaarders wordt omgezet in leningen aan bedrijven die de levenskwaliteit van mensen bevorderen, blijft in alle markten waar de bank actief is stijgen”, zei directievoorzitter Peter Blom in een toelichting.
De voorzieningen als gevolg van de moeilijke economische omstandigheden blijven wel relatief hoog, zegt de bank. Dit geldt vooral voor een aantal projecten voor het opwekken van energie uit biomassa. De toevoegingen aan de voorzieningen voor dubieuze debiteuren zijn wel enigszins gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl