De carrière van Joop Munsterman bij de uitgeverij lijkt volgens het Amerikaanse droomscenario te verlopen. De in Enschede geboren Johan Valentijn Munsterman (1951) treedt in 1969 in dienst bij dagblad Tubantia. De net met een vwo-diploma van school gekomen jongeman werkt zich in ruim twintig jaar op van schoonmaker tot directeur van Tubantia en van de Oostelijke Weekbladpers. De uitgevers maken tegen die tijd al deel uit van de uitgeefgroep Wegener. Tien jaar later (2001) volgt een benoeming tot directeur van de huis-aan-huismedia van Wegener.

In 2008 wordt Munsterman voorzitter van de raad van bestuur. Wegener is kort daarvoor overgenomen door de Britse investeerder Mecom. Twee toenmalige commissarissen stappen op door gebrek aan vertrouwen in Munsterman.

De nieuwe topman

De nieuwe topman krijgt te maken met sterk dalende advertentie-inkomsten als gevolg van de economische crisis en dalende oplages. In verscheidene reorganisaties worden enkele tientallen banen bij de Wegener-edities geschrapt. Bij zijn vertrek heerst er echter bij Wegener waardering voor de manier waarop Munsterman het concern door de moeilijke tijden heeft weten te loodsen en de schade van de reorganisaties beperkt heeft weten te houden.

Zijn carrière in de uitgeefwereld ten spijt, is de geboren Twentenaar bij de buitenwereld beter bekend als voorzitter van voetbalclub FC Twente. Op financieel gebied lijkt het geluk Munsterman in de voetballerij meer toe te lachen dan bij Wegener. Met verscheidene opbouwplannen haalt Munsterman de voetbalclub uit de financiële en sportieve misère waarin FC Twente zich begin deze eeuw bevindt. De inspanningen werden afgelopen voorjaar beloond met de landstitel, de eerste in het bestaan van de Twentse club.

Op persoonlijk vlak

Op persoonlijk vlak omschrijft Munsterman zichzelf in een interview als een man van harmonie en het 'kleine geluk'. ,,Er is geen groter geluk voor mij binnen een bedrijf dan mensen goed te zien functioneren, dat ze plezier hebben, dat ze lachen en in evenwicht zijn. Als je ergens zit te werken en je kinderen komen thuis met vrienden en er is gezamenlijk plezier. Voor mij zit het leven in het kleine geluk.''

Joop Munsterman is getrouwd en heeft drie kinderen.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl