Analist Cor Kluis van Rabo Securities verwacht dat de aanscherping van de kostendoelstelling naar 790 miljoen euro in 2013 een positieve impact heeft op de kasstroom van het bedrijf. Kluis noemt de bekendgemaakte solvabiliteitsratio van Delta Lloyd van 183 procent, die aan het eind van het derde kwartaal nog was gedaald tot onder de 175 procent, hiernaast ,,hoger dan verwacht”.
Tenslotte wordt ook de joint venture met Friesland Bank voor de verkoop van verzekeringen verwelkomd. Rabo schat dat Delta Lloyd tussen de 20 en 30 miljoen euro heeft betaald voor een participatie van 51 procent in Friesland Bank-dochter Friesland Bank Assurantiën, volgens analist Kluis een klein bedrag.
Groei
,,We verwachten dat de aankondigingen van vandaag het bedrijf in staat zullen stellen groei te bewerkstelligen en de winstgevendheid te vergroten”, zo spreken ook de analisten van SNS Securities hun vertrouwen uit in Delta Lloyd.
Woensdag om 10.45 uur noteerde het aandeel 0,8 procent hoger op 12,18 euro.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl