Belastingontduiking kost de Griekse staat 13 miljard euro per jaar aan inkomsten, schrijft de krant, die deskundigen en overheidsambtenaren citeert op een conferentie over corruptie dinsdag. Een voormalig medewerker van het ministerie van Financiën zei op de conferentie dat de staat veelal slechts 20 procent van de uitstaande geldboetes wegens belastingontduiking weet te innen.
Zo’n 40 procent wordt vaak afgeschreven en de resterende 40 procent verdwijnt in de zakken van de fiscale ambtenaar die verantwoordelijk is voor de procedure, aldus Diomidis Spinellis, die in oktober ontslag nam als chef informatiesystemen bij het ministerie.
De Griekse zwartemarkteconomie wordt verondersteld ongeveer een derde deel uit te maken van de officiële economie die in een diepe recessie verkeert.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl