,,Zowel Fishfeed als Animal Nutrition waren zoals verwacht. De nettowinst per aandeel was een fractie lager dan gedacht, maar dat mag geen naam hebben”, aldus de analist. De outlook van 2013 is ook ,,Nutreco-like” en levert volgens Gulpers geen vuurwerk op.
Analist Richard Withagen van SNS Securities verwacht voor 2013 een ebita van 280 miljoen euro, tegen ruim 262 miljoen in 2012. Nutreco had voor 2012 zelf een verwachting uitgesproken voor een ebita van 260 miljoen euro, maar gaf donderdag geen voorspelling voor 2013. Withagen noemt het resultaat van de kernactiviteiten van Nutreco verder ,,solide”.
Visvoer
Rabobank verwacht dat Nutreco zal aangeven dat de groei van Visvoer in 2013 iets minder robuust zal zijn. Ook denkt de bank dat het bedrijf de focus meer zal leggen op overnames voor Premix en Visvoer in opkomende markten.
Beleggers leken donderdag niet zo tevreden over Nutreco. Het aandeel noteerde om 9.35 uur 1,2 procent lager op 65,30 euro.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl