De alternatieve handelsplatformen The Order Machine (TOM) en BinckBank mogen van de rechter opties op de AEX-index blijven aanbieden, maar zullen dat onder een andere afkorting moeten doen. De gevolgen daarvan voor de bedrijven zijn echter te overzien, stelde analist Albert Ploegh van ING dinsdag.

Gezien de mogelijke gevolgen van de uitspraak voor NYSE Euronext, verwacht Ploegh wel dat die partij in hoger beroep zal gaan. Beursbedrijven verliezen door de toenemende concurrentie van alternatieve handelsplatformen veel terrein op met name het gebied van derivatenhandel.

Op de beurs stond het aandeel BinckBank dinsdag ruim een uur na de opening 1,7 procent in de plus op 6,93 euro. De MidKap stond op dat moment 1,4 procent hoger.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl