Fitch noemt de onverwacht hoge kosten van de problemen in de bankensector en de onzekere economische verwachtingen als belangrijkste redenen. Een maand eerder zei Fitch nog dat de beoordeling van Ierland niet in gevaar was.
Afgelopen week werd bekend dat de noodlijdende Anglo Irish Bank in het ergste geval een kapitaalinjectie nodig heeft van 34 miljard euro. Ook andere Ierse banken verkeren in de problemen en volgens de regering zou er zelfs 50 miljard euro nodig kunnen zijn om de balansen van de instellingen te herstellen.
Dienstensector
Verder lieten recente cijfers over de Ierse economie onder meer zien dat de dienstensector voor het eerst in maanden weer was gekrompen en dat ook de productiesector weer achteruitging.
Dinsdag maakte branchegenoot Moody’s al bekend te overwegen om de kredietwaardigheid van Ierland te verlagen.
Bij een lagere waardering betaalt een land normaal gesproken een hogere rente voor leningen. De Ierse regering komt in november met een nieuw plan om het begrotingstekort terug te dringen.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl