FC Twente krijgt van verschillende kanten aanbiedingen om boetes van in totaal 181 duizend euro te betalen, die de club krijgt opgelegd wegens financieel wanbeleid.

Er komt een publieksactie om geld in te zamelen voor FC Twente, zo heeft oud-speler Eddy Achterberg zaterdag gezegd op Radio Oost.

FC Twente kreeg vrijdag te horen dat de club toch mag blijven voetballen in de eredivisie. Maar er zijn nog wel veel financiële zorgen.

Oud-speler Achterberg hoopt dat alle supporters een klein steentje willen bijdragen. ,,Elk tientje, elke 5 euro die we binnenhalen zou fantastisch zijn. (..) Als we uit de hele regio 500.000 euro ophalen, dan zou dat geweldig zijn. Dat kunnen we ook weer verder kijken op de voetbalafdeling.”

Achterberg was samen met oud-speler Kick van der Vall afgelopen donderdag initiatiefnemer van een grote advertentie in De Telegraaf, waarin bekende Nederlanders hun steun aan FC Twente betuigden.

Boetes 181 duizend euro FC Twente

De beroepscommissie licentiezaken van de KNVB oordeelde vrijdag dat de club uit Enschede in de eredivisie mag blijven, maar wel vier boetes van in totaal 181.000 euro moet betalen vanwege de (financiële) overtredingen die de afgelopen maanden aan het licht kwamen.

De rechtbank in Utrecht stelde de club vorige week in het ongelijk, maar de beroepscommissie van de KNVB oordeelde ander.

De beroepscommissie vindt dat de licentiecommissie in december vorig jaar de indruk heeft gewekt dat FC Twente de licentie zou behouden als de club schoon schip zou maken. FC Twente zou zo het gevoel hebben gekregen dat de overtredingen die het daarna meldde, niet meer zouden worden meegenomen bij het beoordeling over een nieuwe licentie. De licentiecomissie deed dat uiteindelijk wel.

Shirtsponsor FC Twente wil ook bijdragen aan boete

Shirtsponsor TonZon heeft aangeboden de helft van de boete betalen die FC Twente vrijdag kreeg.  ,,Dat de club bewaard blijft, is goed nieuws'', zei directeur Ton Willemsen van het Enschedese bedrijf isolatiebedrijf TonZon tegen de NOS. ,,Heel Twente is blij. We verhogen de bijdragen van vorig jaar met 90.000 of 100.000 euro. Als ze ons nog op het shirt willen hebben natuurlijk. Misschien kunnen ze de ruimte wel heel goed verkopen aan een andere partij.''

FC Twente beschaamd en opgelucht

Interim-directeur Onno Jacobs van FC Twente reageerde vrijdagmiddag verheugd op de beslissing van de beroepscommissie. "Wij zijn natuurlijk ingenomen met deze beslissing van de KNVB-beroepscommissie'', luidde de eerste reactie van de interim-directeur van de club uit Enschede. ,,Wij willen nogmaals benadrukken dat FC Twente zich schaamt voor het gevoerde beleid in de achterliggende periode. Daarover geen discussie.''

"FC Twente heeft daarvoor ook terecht moeten boeten'', stelt Jacobs. ,,Wij hopen dat we nu een streep kunnen zetten onder het verleden en in gezamenlijkheid, met KNVB en collega-clubs, door kunnen. Er is voor FC Twente veel werk aan de winkel, want door dit alles is een grote achterstand ontstaan wat betreft de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Die achterstand moeten we met de steun van onze achterban zo snel mogelijk inhalen.''

Jacobs was naar eigen zeggen erg emotioneel toen hij de uitspraak van de beroepscommissie vernam. ,,Ik heb om me heen ook tranen van geluk gezien'', bekende hij. ,,Ik ben hier in januari aan de slag gegaan om de licentie van deze club te behouden. Ik ben enorm opgelucht dat dit gelukt is. Ik ben blij dat de beroepscommissie ons kernpunt overeind heeft gehouden. We dachten echt dat we de licentie zouden houden als we schoon schip zouden maken en ons aan alle afspraken zouden houden. Na de uitspraak van de licentiecommissie en de rechter ben ik ook gaan twijfelen. Maar gelukkig dacht de beroepscommissie hetzelfde.''

Jacobs benadrukte dat er nog wel werk wacht. ,,We moeten financieel schoon schip maken'', doelde hij op een schuld van zo'n 80 miljoen euro die de club heeft opgebouwd.

 

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl