De index voor het vertrouwen steeg van een naar boven bijgesteld cijfer van 6,1 in oktober tot 6,3 in november. Economen gingen in doorsnee uit van een index van 5,9. De cijfers geven een vooruitblik op het Duitse consumentenvertrouwen.
GfK laat weten dat de verwachtingen van consumenten over hun inkomen over de komende maanden sterk zijn verbeterd. Ook hun beoordeling van de economische situatie en de bereidheid om geld uit te geven, is licht verbeterd. ,,De angst bij Duitsers voor een recessie is deze herfst niet verder toegenomen”, schrijven de onderzoekers.
Eurocrisis
Volgens econoom Christian Schulz van Berenberg Bank is het niet het consumentenvertrouwen dat de groei in Duitsland in toom houdt. ,,De Duitse economie zal waarschijnlijk tot het eind van het jaar stilstaan, vanwege zwakke export en investeringen als gevolg van de eurocrisis.”
,,Het lijkt alsof niks het goede humeur van de Duitse consument kan aantasten”, zegt ING-econoom Carsten Brzeski.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl