De AEX-index noteerde ruim een half uur na opening 0,98 punt, ofwel 0,3 procent, hoger op 321,98 punten. De MidKap-index stond 0,4 procent in de min op 524,50 punten. De toonzettende Europese graadmeters van Londen, Parijs en Frankfurt noteerden 0,3 tot 0,4 procent in de plus.
Chemieconcern DSM publiceerde cijfers over de laatste maanden van 2009. ,,Het was iets onder verwachting. Het zwakke punt is dat ze geen kwantitatieve verwachting gaven. Het betekent dat zij een zwaar economisch klimaat zien”, aldus vermogensbeheerde Kian Liem van het Haags Effektenkantoor. Het aandeel stond onderin de AEX met een min van 2,4 procent.
Geen verwachting
Leverancier van bakkerij-ingrediënten CSM gaf ook geen verwachting. Het bedrijf denkt niet dat de economische omstandigheden in 2010 significant zullen veranderen. Beleggers zetten de koers van CSM hierna 3,6 procent lager.
Ook IT-dienstverlener Logica, uitgever Wolters Kluwer en biotechnologiebedrijf AMT publiceerden jaarcijfers. De resultaten van Wolters Kluwer waren minder dan verwacht en het aandeel verloor in de AEX 2,2 procent. Logica daalde 2 procent in de MidKap.
Boskalis
Baggeraar Boskalis lanceerde zijn bod op maritiem dienstverlener Smit Internationale. Beleggers kunnen tot eind maart hun stukken aanmelden voor verkoop. Boskalis betaalt 60 euro per aandeel. Voor de overname krijgen aandeelhouders van Smit ook nog een dividenduitkering van 2,75 euro.
Beleggers waren in afwachting van een verklaring van Ben Bernanke, de president van de Amerikaanse centrale bank, in het Amerikaanse congres. Vorige week verraste de Fed, zoals de bank kortweg wordt genoemd, met een verlaging van een van de rentetarieven. Beleggers vrezen dat deze stap een voorbode is van een minder soepel rentebeleid van de centrale bank. De woorden van Bernanke woensdag moeten hierover meer duidelijkheid geven.
Bevestiging
Uit Duitsland kwam bevestiging dat de grootste economie van Europa in het vierde kwartaal van 2009 niet is gegroeid. Een dag eerder was een cijfer over het Duitse ondernemersvertrouwen al tegengevallen. Dit wakkerde toen de angst aan dat Duitsland zal terugvallen in een recessie.
De euro noteerde 1,3535 dollar. Dit was ongeveer de stand bij het eind van de handel op dinsdag.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl