In Ecuador krijgt Nutreco veel mogelijkheden voor autonome groei. ,,Er is een groot groeipotentieel”, aldus Nesse. ,,Er is veel ruimte beschikbaar voor de viskweek.” De intensiteit in de viskweek is veel lager dan in andere landen, verduidelijkte hij. Er zou met andere woorden meer vis per hectare kunnen worden gekweekt. Met de overname krijgt Nutreco een stevige marktpositie in Ecuador, waar de markt voor garnalenvoer de afgelopen jaren met 8 procent is gegroeid.
Daarnaast gaat Nutreco, als onderdeel van de acquisitie, een samenwerkingsverband in Honduras aan met de Indonesische tilapiakweker Regal Springs. De onderneming ,,gaat de mogelijkheden voor verdere uitbreiding in Zuid-Amerika en in Indonesië onderzoeken”, liet Nesse weten.
Berekeningen
De topman bevestigde berekeningen van analisten dat Nutreco circa 500 tot 600 miljoen euro beschikbaar heeft voor overnames. Nesse meldde dat met de recente herfinanciering van het bedrijf Nutreco nu ,,voldoende mogelijkheden” heeft voor verdere groei. De zorgen die sommige analisten uitspraken bij de presentatie van de cijfers over het tweede kwartaal met betrekking tot de groei van de nettoschuld, deelt Nesse niet.
De overname in Ecuador is volgens Nutreco in lijn met de strategie om de visvoeractiviteiten uit te breiden in groeiregio’s. Nesse verwacht echter dat ook de tak Animal Nutrition niet achter zal blijven in de groei. Volgens de strategie van het bedrijf, Ambition 2016, zou de bedrijfswinst dan moeten uitkomen op 400 miljoen euro. Daarvan zal naar verwachting de helft van visvoeractiviteiten en de andere helft van diervoeder komen, aldus Nesse.
Mogelijkheden
Over de eerder gedane voorspelling dat de bedrijfswinst (ebit) van Nutreco over heel 2012 uitkomt op 260 miljoen euro wilde Nesse niets zeggen. Nutreco presenteert op 18 oktober de cijfers over het derde kwartaal en zit nu in de gesloten periode.
Analisten waren maandag goed te spreken over de mogelijkheden die de overname Nutreco biedt. ,,Strategisch de juiste zet'', concludeerde ING. Het aandeel Nutreco boekte een winst van 1,2 procent.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl