De effectenbeurs in Amsterdam is dinsdagochtend licht hoger geopend. Ook de andere Europese aandelenmarkten begonnen met kleine winsten in een poging wat terrein terug te winnen na de verliesbeurt van een dag eerder.
De markt wacht nog op de Amerikaanse detailhandelsverkopen, die later op de dag bekend worden gemaakt.
De AEX-index in Amsterdam noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 395,17 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 586,53 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 0,7 procent vooruit.
In de MidKap zakte Corbion 0,6 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De producent van biochemicaliën en voedingsingrediënten liet daarbij weten in november duidelijkheid te kunnen geven over de toekomstige groei en de financiële doelen voor de komende jaren.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl