De AEX-index sloot 1,50 punten, of 0,4 procent, hoger op 372,99 punten. De MidKap-index daalde 0,6 procent tot 650,00 punten. De beurzen van Parijs en Londen sloten een fractie hoger, de beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent.

Uitzendconcern Randstad profiteerde afgelopen kwartaal van het internationale herstel van de arbeidsmarkt. De totale omzet steeg met 22 procent. Het aandeel Randstad sloot desondanks 5,2 procent lager.

AkzoNobel

Verfproducent AkzoNobel meldde dat de resultaten over de laatste maanden van 2010 werden gedrukt door de gestegen grondstofprijzen. De stijging van het bedrijfsresultaat viel veel lager uit dan analisten hadden verwacht. Het aandeel sloot na een aanvankelijk verlies juist 3,3 procent hoger.

Uitgever Reed Elsevier verloor 1,9 procent van zijn waarde, ondanks de melding dat het concern de marktomstandigheden langzaam ziet verbeteren. Reed Elsevier boekte over het afgelopen jaar een omzet van 7,08 miljard euro, een fractie minder dan in 2009 maar wel iets beter dan analisten hadden verwacht.

Imtech

Automatiseerder Logica meldde kort voor het sluiten van de beurs een opdracht te hebben gekregen van Shell. Logica gaat samen met een partner het tankpassysteem van Shell ondersteunen. Met het contract is een bedrag van 300 miljoen euro gemoeid. Het aandeel sloot 3,6 procent hoger.

In de MidKap-index stond technisch dienstverlener Imtech onderin met een min van 3,2 procent. RBS had laten weten zijn beleggingsadvies voor het fonds te verlagen. Softwarebedrijf Exact liet weten voor dit jaar een bescheiden omzetgroei te verwachten. Vorig jaar was sprake van een omzetdaling met 1,9 procent. Beleggers reageerden positief en het aandeel ging 6,1 procent omhoog.

Uitkeringsaanvragen

In de middag drukten cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt de beursstemming. De afgelopen week hebben 410.000 Amerikanen een eerste aanvraag voor een werkloosheidsuitkering gedaan. Dit was meer dan de 400.000 waarop economen hadden gerekend en meer dan de 385.000 van een week eerder. Het aantal uitkeringsaanvragen geldt als een belangrijke indicator voor de toestand in de Amerikaanse economie.

De prijs van een vat ruwe Amerikaanse olie stond 0,3 procent hoger op 85,25 dollar. De euro was 1,3595 dollar waard, ongeveer evenveel als bij slot van de Europese beurzen woensdag.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl