Imtech heeft zijn banken tegen zich in het harnas gejaagd door vlak voor het sluiten van de termijn van zijn claimemissie met een winstwaarschuwing te komen. Dat schrijft het Financieele Dagblad vrijdag.

Enkele uren voor het verstrijken van de oorspronkelijke aanmeldingstermijn voor de claimemissie meldde Imtech donderdag aanzienlijke verliezen te verwachten over het tweede kwartaal en dat nog eens 40 miljoen euro moet worden afgeschreven. De banken vinden het ‘not done’ om beleggers met dergelijke informatie te confronteren als een emissie op het punt staat te worden afgesloten, zeiden ingewijden tegen de krant.

De aanmeldingstermijn voor de emissie werd donderdag verlengd tot 25 juli. Dit kwam ook omdat Imtech heeft besloten om voor 30 miljoen euro aan preferente aandelen uit te geven om zijn financiële positie verder te versterken.

Financieel directeur Hans Turkesteen van Imtech zei tegen het FD dat er intern maandelijks wordt gerapporteerd en dat de nieuwe ­tegenvallers bij het opstellen van de halfjaarresultaten naar voren kwamen.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl