Met nog minder dan drie kwartier te handelen noteerde de AEX-index 0,2 procent lager op 337,60 punten. De MidKap-index stond 0,5 procent in de min op 587,34 punten. De graadmeters van Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,2 procent.
De Amerikaanse economie is in het afgelopen kwartaal met 2 procent gegroeid, in lijn met de verwachtingen van analisten. Het groeicijfer was iets hoger dan de 1,7 procent in het tweede kwartaal. De Dow-Jonesindex in New York stond tussentijds 0,1 procent lager terwijl schermenbeurs Nasdaq en de breed samengestelde S&P 500 vlak noteren.
Spyker
Het aandeel Spyker stond in Amsterdam 16,8 procent lager. Het bedrijf had zijn verkoopdoelstelling voor 2010 neerwaarts bijgesteld. Verder verwacht de eigenaar van Saab voorlopig niet uit de rode cijfers te komen.
Persbureau Reuters meldde dat post- en pakjesbedrijf TNT werkt aan een kapitaalversterking. Deze kan de vorm krijgen van een emissie of van een beursgang van een onderdeel. Het aandeel daalde na het nieuws en stond onderin de AEX met een 2 procent lagere koers.
Shell
Olieconcern Shell was de koploper van de Amsterdamse hoofdgraadmeter met een plus van 2,5 procent. Telecombedrijf KPN volgde met een 1,3 procent hogere koers. Beide fondsen gelden als conservatieve aandelen waar beleggers geld in steken als de beurs in de min staat.
ICT Automatisering maakte bekend dat bestuursvoorzitter Bram Schot per direct opstapt. Het bedrijf zei dat er sprake was van een verschil van inzicht over het beleid. President-commissaris Carlo D'Agnolo neemt de functie van de topman over. Hij zei tegen ANP-Reuters dat hij met enthousiasme aan de slag gaat. Beleggers waren niet onder de indruk. Het aandeel daalde 1,3 procent.
Aalberts
In de MidKap daalde industrieel concern Aalberts met 3,9 procent. ING had in de ochtend bekendgemaakt zijn beleggingsadvies voor het aandeel te verlagen.
Het aandeel Crucell verloor 2,1 procent nadat er donderdag al 2,5 procent van de koers was afgegaan. Het bedrijf had donderdag bekendgemaakt de levering van onder meer kindervaccins op te schorten als gevolg van een mogelijke besmetting in zijn fabriek in Zuid-Korea. Het bedrijf en de Amerikaanse farmaceut Johnson & Johnson (J&J) lieten vrijdag weten niets toe te voegen te hebben aan de eerdere mededelingen over een voorgenomen bod van J&J op Crucell.
De euro stond op 1,3900 dollar, tegen 1,3850 dollar aan het eind van de handel donderdag.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl